no-img
اصفهان خرید

کارآموزی عمران مرکز محلّه ی راد -


اصفهان خرید
گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

کارآموزی عمران مرکز محلّه ی راد –
zip
مهر ۳۰, ۱۳۹۳

کارآموزی عمران مرکز محلّه ی راد –


کارآموزی عمران مرکز محلّه ی راد –

دانه بندی با الک:  

تجزیه ی مکانیکی خاک عبارت است از تعیین محدوده ی اندازه ی ذرات موجود در خاک که به صورت درصدی از وزن خشک کل بیان می شود.دانه بندی با الک عبارت است از لرزاندن نمونه خاک روی مجموعه ای از الک ها که چشمه های آن ها به تدریج کوچکتر می شود.معمولا ریز ترین الک شماره ی ۲۰۰ است و مانده روی الک ۲۰۰ را درشت دانه و خاک عبوری از الک ۲۰۰ را ریز دانه می گویند.ریز دانه ها با پر کردن خلل و فرج میان دانه های درشت تر،نقش مهمی را بازی می کنند.

برای مصالح اساس حداکثر درصد عبوری از الک شماره ی ۲۰۰ حدود ۸ تا ۱۰ در صد است و برای زیر اساس این مقدار به حد اکثر ۱۲ در صد محدود می شود.

از روی منحنی دانه بندی می توان درصد شن ، ماسه ، لای و ذرّات هوم اندازه با با رس موجود در خاک را به دست آورد.

خاکی خوب دانه بندی شده که بر روی منحنی دانه بندی ، اندازه ی ذرّات در محدوده ی وسیع تری به صورت تقریباُ پیوسته توزیع شده باشد.

شکل ذرّات در توده ی خاک به اندازه ی دانه بندی دارای اهمّیت است.شکل ذرّآت را با عناوینی چون تیز گوشه،نیمه تیز گوشه،گرد کوشه و… بیان می شود و به صورت کلی به سه دسته ی حجیم، پولکی و سوزنی تقسیم می شود.

شکستگی مصالح:

مصاح مصرفی برای روسازی، برای این که بهتر در همدیگر قفل و بست شوند،می بایست تا حدودی شکسته شوند.

برای تعیین در صد شکستگی مصالح مصرفی]از الک نمره ی ۴ استفاده می شود. دانه های باقی مانده روی الک شماره ی ۴ را که حداقل در یک وجه شکستگی دارند را جدا کرده و آن ها را وزن می کنند تا درصد شکستگی را از تقسیم این وزن بر وزن کل مصالح مانده روی الک ۴ به دست آید.

برای لایه ی اساس حداقل شکستگی ۵۰ در صد و برای مصالح زیر اساس حدود ۳۰ درصد است.2,000 تومان

برای محصولات دانلودی پس از پرداخت آنلاین ،لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود

اخطار: این پروژه ها فقط جنبه کمک آموزشی دارند و از ارائه به عنوان پروژه درسی خودداری فرمایید(درغیر اینصورت عواقب متوجه خریدار است و سایت مسئولیتی ندارد)

دیدگاه ها


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.